- Első sorban mikor olvasol blogot?
- Többnyire, amikor nincs más dolgom, és szívesen kukucskálnék mások gondolataiba, persze vannak olyan blogok, amiket rendszeresen olvasok.
Az első fontos dolog a 'mikor' szócskához tartozik. Fontos, hogy az ember valamilyen rendszerességgel írjon blogot. Nem mondom, hogy naponta, de jó, ha a látogatók tudják, hogy számíthatnak friss bejegyzésekre. Egyesek szerint nem jó dolog megszabni, hogy pl. kedden és csütörtökön fogok írni, mert akkor CSAK akkor jönnek a látogatók, és összességében kicsi lesz a látogatottság. Innen rögtön kanyarodnék a következő témára? Ki a francot érdekel a látogatottság?! Ne haragudjon a világ, de hiába nézik naponta 300-an az oldaladat, ha nincs rendes tartalom. A látogatottságot nem úgy kell nézni, hogy hányan kattintottak az oldaladra. Nézd azt, hogy hány hozzászólást kaptál, hány embert sikerült elgondolkodtatnod. Ez az, ami igazán fontos. De térjünk vissza a 'mikor' szócskával kapcsolatos kérdésre. Én szeretem, ha a kedvenc blogjaim viszonylag gyakran frissülnek, mert az olvasó nem véletlenül jár oda. Bár lehetnek a blogírónak személyes gondjai, időhiánya, vagy lehet, hogy egyszerűen csak nincs miről írnia... ez a blogolvasókat nem igen érdekli. Persze, inkább ne írjunk semmit, mint hogy szemetet publikáljunk, de igyekezzünk azért ellátni olvasóinkat rendszeresen egy kis olvasnivalóval.
-Milyen témájú blogokat kedvelsz? Az a jobb, ha az emberek magukról írnak, vagy ha a mélyebb gondolataikról? Mi a véleményed a tematikus jellegű blogokról, amikor egy adott témában (pl egy tehetségkutató hírei) ír a blogíró?
-Engem untatnak az olyan jellegű bejegyzések, hogy "Felkeltem, elmentem zuhanyozni, lekéstem a buszt.... stb." Amikor a blogírók saját gondolataikat akarják átadni a nagyvilágnak, a véleményükről írnak, az nagyon érdekes, de nehéz ezt úgy megtenni, hogy az olvasók számára is befogadható legyen. A tematikus blogok csak majmolják egymást, a híreket többnyire egymásról másolják, olyan dolgokat közölnek, amiket normál esetben máshonnan is (egyszerűbben és gyorsabban) megtudhatunk. Persze van ezek között is egyedi.
Nos igen, a blogod témája. Hidd el, hogy senkit nem érdekel, hogy mit reggeliztél, hányszor mostál utána fogat, vagy egy nap hányszor voltál wc-n. Persze a rendkívüli eseményeket érdemes megemlíteni, hiszen azt érdeklődéssel olvassa a blogolvasó. Az se baj, ha egy vélemény nyilvánítós-gondolat megosztós történetbe beleszövöd a mindennap eseményeit. Így érdekes is lehet az olvasó száméra. Amikor megírod a bejegyzést, képzeld el, hogy ezt egy idegen írta. Vajon elolvasnád? Nem? Delete!
- Mi a véleményed azokról, akik a családi szennyest, a barátok közti zűr zavart említik meg a blogjukban, és kommentekben "oltogatják egymást"?
- Ha van pofája leírni a blogba, és nyilvánosságra hozni, akkor inkább legyen bátorsága ahhoz, hogy a személyes problémáit SZEMÉLYESEN beszélje meg az illetővel. Nem kérek a balhékból!
Nos igen, ha ilyeneket produkálsz a látogatóid egyrészt kívülállónak érzik magukat, másrészt véleményt alkothatnak rólad azok alapján, amiket indulatodban mondtál, esetleg tettél. És ugye te sem szeretnéd, hogy a neten téged ócsároljanak? Na látod. A személyes problémákat intézd személyesen, esetleg telefonon, msn-en.
Leginkább ez a három "kérdés" fogott meg, remélem tanultok, és tanulok (én is! ) belőle.
Írta: Kitti